Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Bekçi kontrol sistemleri, bilgisayar bağlantılı olarak çalışan ve bekçilerin hangi saatte nerede yer aldığını bilmemize yarayan sistemlerdir. Bekçi kontrol sistemleri, güvenliğin gerekli olduğu tüm alanlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir. Yüksek kalite belgelerine sahip bu sistemleri sitelerde, konsolosluklarda, askeriyelerde ve alışveriş merkezlerinde tercih edebilirsiniz. Kullanımları da oldukça basit olup kısa bir eğitimden sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle gece bekçinizin siz uyurken mesai saatleri içerisinde kontrol etmesi gereken noktalarda yer alıp almadığından şüphe ediyorsanız; bekçi tur sistemleri tam da size göre! Bekçi tur sistemi; bekçi kontrol kartı, kontrol noktaları ve bekçi kaleminden oluşan, bekçi takibi yapmak için kullanılan bir sistemdir. Bu sistemde kullanılan bekçi kontrol kalemi, kontrol noktalarına okutulduğunda sesli, ışıklı ve titreşimli bir uyarı verecektir. Gövdesi sert alüminyumdan üretildiği için düşürüldüğünde ya da yere atıldığında dahi büyük hasarlar almaz ve çalışmasına devam edebilir. Bekçi tur kalemi ağır darbelere maruz kalarak test edildiği için tüm olumsuz hava koşullarında dahi çalışmasını sürdürebildiği ispatlanmıştır. Üstelik tek bir kez şarj edilme ile 30.000 kez okuma yapabilirler. Şarj bitse bile içerisinde bulunan son 10.000 bilgiyi saklayabildiği için veri kaybı da yaşamayacaksınız.

Güvenlik görevlinizin isteyerek ya da istemeden bekçi tur kalemine verdiği darbeleri raporlayabileceksiniz! Nasıl mı? Bekçi Tur Sistemi, kalemin aldığı darbeleri program vasıtasıyla raporlayabilmenizi sağlar. Güvenliğinizden şüphe mi ediyorsunuz? O zaman hemen bu sistemleri inceleyerek satın alın. Bekçinizin mesai saatleri içerisinde kontrol etmesini istediğiniz noktada yer alıp almadığını artık çok daha kolay bir şekilde öğrenebileceksiniz. Saatlerce kamera kayıtlarını incelemenize gerek yok! Bekçiniz kontrol noktalarına tur kalemini okuttuğunda bekçi takip yazılımı sayesinde o anın saat ve gün bilgisini alarak size raporlayacak. Bekçinizin kalemi sadece 5-7 cm mesafeden kontrol noktasına yaklaştırması yeterlidir. Üstelik bu kalem paslanmaz çelikten üretildiği için tüm olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmasını sürdürebilmektedir.

Bekçi tur sistemi; bekçi tur kalemi, kontrol noktası, tanıtım kartı, kurulum CD’si, kalem kılıfı, aktarım kablosu ve şarj adaptöründen meydana gelmektedir. Bu sistemde kullanılan kalem kötü hava koşullarına rağmen güvenle çalışabilir ve su geçirmez özelliklidir. Kalemin şarjının bitmesi durumunda veya hafızasının dolmasına yakın kullanıcısını ışıklı bir ikaz vererek uyarır. Kalemin kaç kez darbe aldığını, tur esnasında oluşan vukuatları rapor olarak alarak bekçinin mesai saatleri içerisinde hangi alanlarda yer aldığını raporlamalarla görebilirsiniz. Kalem paslanmaz çelikten üretildiği için oldukça da dayanıklıdır. Bekçiler tura çıkmadan önce kartlarını okutmalıdırlar. Tur esnasında tüm kontrol noktalarını gezerek kalemi okutur ve turu da bu şekilde tamamlamış olurlar. Üstelik bu sistemlerin fiyatları da oldukça uygundur. Uzman satış müdürlerimizden bu bekçi tur sistemi hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.