Yemekhane Takip Sistemi

Yemekhane takip sistemi, işletmelerde yemek hak edişlerini düzenleyerek kontrol altına almak için kullanılan sistemlerdir. Yemekhane takip sistemleri ile işletmenizde yer alan personellerinizin hangi saatlerde ve hangi günlerde yemek yediğini basit bir şekilde takip edebilmeniz mümkündür. Nasıl mı? Şöyle ki; öncelikle yemekhane takip sisteminin nelerden meydana geldiğinden bahsedelim. Yemekhane takip sistemi; yemekhane yazılımı, bel turnikesi veya hızlı geçiş turnikesi ve pdks cihazdan meydana gelmektedir. Öncelikle turnikeler yemekhanelerin giriş alanlarına yerleştirilmektedirler. İstenirse turnikeler sadece giriş değil, aynı zamanda çıkış alanlarına da yerleştirilebilirler. Turnikeler ile geçiş yapabilmek için yüz tanıma, parmak izi takip ve kartlı geçiş kontrol cihazlarından herhangi biri uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Kullanıcılar giriş yapacakları turnikelere geldiklerinde geçiş yapabilmek için öncelikle parmak izlerini tanıtmalı, kartlarını okutmalı ya da yüzlerini göstermelidirler. Aksi takdirde turnike kolu dönmeyecek ve geçiş izni sağlanmayacaktır.

Turnike sistemlerinin yemekhanelerde kullanılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi, geçişi belirli bir alanla kısıtlayabilmesidir. Böylelikle kontrol sağlanarak yemekhanelerin girişlerinde meydana gelen kargaşalar da engellenmiş olacaktır. Peki, takip yazılımı ile sadece personellerin yemekhaneye giriş ve çıkış yaptıkları zamanlar mı görülebilir? Hayır. Yemekhane takip yazılımı ile personelin yemek hak ediş sayısını kısıtlayabilirsiniz. “Ali Koç … tarih içerisinde beş kez yemek alabilir” gibi bir kısıtlamada bulunabilirsiniz. Ayrıca istenirse belirli saatler verilerek, personelin o saatlerin dışında yemek yeme hakkı engellenebilmektedir. Özellikle işletmelerde vardiyalı çalışmalar mevcut ise, yemekhane takip sisteminin kullanılması kaçınılmazdır. Çünkü sabah 8 ve öğleden sonra 4 saatleri arasında bir kez yemek yeme hakkı bulunan bir çalışan, 4’te paydos ettikten sonra da yemek yiyebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için yemekhane takip sistemi, her alan ve her sektörde yer alan tüm yemekhanelerde güvenle tercih edilmektedir.

Yemekhane takip sistemi yazılımı sayesinde personelin çalıştığı departmana ya da çalışma saatlerine göre yemekhanede yenilen yemek miktarlarını basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Alacağınız bu raporlamaları günlük, haftalık, aylık raporlamalar gibi dilediğiniz şekilde alabilirsiniz. Üstelik yemekhane takip yazılımının kullanımları da oldukça basittir ve basit ara yüzü sayesinde kısa bir eğitime tabi tutulan tüm son kullanıcılar tarafından kolayca kullanılabilmektedir.

Yemekhane takip sistemi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle +90 312 2291001 numarasını arayarak iletişime geçebileceğiniz gibi web sitemizin iletişim bölümünden de bize mail göndererek yemekhane takip yazılımı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz.